sobota, 1 lutego 2014

Opowieść o Trzech Braciach - uwierzylibyście ?


Witajcie!

Wczoraj z przyjaciółkami obejrzałam film część pierwszą : Harry Potter i Insygnia Śmierci.  Zainspirowało mnie to do stworzenia tego oto posta.

W poprzednich postach pisałam, na temat Insygniów śmierci. Dziś skupię się na opowieści , od której wszystko się zaczęło.

Jest to opowieść o Trzech Braciach, bardzo znana wśród czarodziejów. Mówi ona o czarodziejach, którzy oszukali Śmierć. Okazała się ona być jednak sprytniejsza. Udawała ,że podziwia ich zdolności. Każdemu chciała coś ofiarować.Pierwszy brat chciał różdżkę, której moc przewyższy moc każdej innej.Różdżka faktycznie miała taką moc. Była to ' czarna różdżka'. Przez to ,iż owy czarodziej się nią chwalił , poderżnięto mu gardło i skradziono różdżkę. I wtedy Śmierć go zabrała.

Drugi brat kpiąc ze Śmierci celowo poprosił o wskrzeszanie zmarłych, dlatego Śmierć podarowała mu 'kamień wskrzeszenia'. Czarodziej przywołał ze świata zmarłych pewną kobietę, która przedwcześnie zmarła. Miała ona zostać jego żoną..
Ale nie była ona szczęśliwa, dlatego z beznadziejnej tęsknoty drugi brat się zabił. I tak Śmierć zabrała drugiego brata.


Trzeci brat był skromny i mądry. Zażyczył sobie odejść z tego miejsca i nie być ściganym przez Śmierć. Wtedy Śmierć dała mu pelerynę niewidkę. Owy czarodziej żył długo w ukryciu. Śmierć nie mogła go odnaleźć. Kiedy przyszła pora, zdjął pelerynę i przekazał ją synowi. Później poszedł ze śmiercią, jak równy z równym.

. . .


Moi drodzy :

Teraz wysilcie swoją wyobraźnię i postawcie się na miejscu Harrego, Rona i Hermiony.
Czy uwierzylibyście ,że Insygnia Śmierci na prawdę istnieją ?

Jak wiecie dla Hermiony była to kompletna bzdura, ale Harry czuł ,że jest to prawda. Ron stał po stronie Hermiony, by się jej przypodobać. :) A Wy ?

Jeśli chcecie się podzielić swoją opinią na ten temat , komentujcie.

# Kolejny post pojawi się w środku tygodnia. Jutro otrzymacie konkretne informacje.


3 komentarze:

 1. Zapraszam do udziału w konkursie po post promujący!
  http://majaandmajaa.blogspot.com/2014/01/post-promujacy.html#comment-form

  OdpowiedzUsuń
 2. śliczny blog > może wspólna obserwacja ? jak tak to zapraszam do mnie :P http://love-victoria-love.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. No Proszę kto by pomyślał : ) Świetna notka ; ) Blog cudny ♥ Zapraszam do siebie : http://spelniaj-swoje-marzenia.blogspot.com/ Obserwuję ♥ . Pozdrawiam : *

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy przemyślany komentarz. :3