poniedziałek, 10 marca 2014

Zgredek - natrętny skrzat czy mały bohater ?


Witajcie !
Dziś nie poszłam do szkoły, tak więc mam dla Was kolejny post, który normalnie pojawiłby się pewnie pod koniec tygodnia, z powodu masy nauki. Teraz mam chwilę tak więc:

Zgredek - natrętny skrzat czy mały bohater ?

Zgredek to skrzat domowy. Jak pamiętacie Harry poznał Zgredka w drugiej części - Harry Potter i Komnata Tajemnic. Już wtedy Zgredek okazał się być nieco dziwny.
Tego wieczoru opowiedział Harremu ,że służy pewnej rodzinie czarodziejów, zasugerował też ,że źle go traktują. Zgredek chciał ochronić Harrego przed spiskiem ,który miał mieć miejsce kolejnego roku w Hogwarcie.
Harry oczywiście nie chciał słuchać tego,że nie może wrócić do Hogwartu. Jest to dość oczywiste, chyba nikt na jego miejscu nie zostałby u ciotki i wuja.
Zgredek nie dawał za wygraną. Myślał ,że jeśli będzie przechwycał wszystkie jego listy od przyjaciół , Harry zostanie tam gdzie jest.
Z racji ,iż Harry nie posłuchał Zgredka, ten wywalił leguminę ciotki Petunii, z pewnością doskonale pamiętacie tę scenę. Oczywiście Harry był zmuszony wziąć na siebie ten wyczyn. Dostał też upomnienie z Hogwartu tym samym wuj i ciotka dowiedzieli się ,że młody czarodziej nie może używać czarów poza Hogwartem.
Kolejny skutek wizyty Zgredka - wuj Vernon zamknął Harrego w pokoju, do okna przymocował kraty i oznajmił ,że Harry już nigdy nie wróci do Hogwartu.. Dla Harrego była to sytuacja bez wyjścia.


Na szczęście Harrego zjawiła się pomoc w postaci trójki Weasleyów i latającego samochodu...Chłopcy pomogli Harremu wydostać się z domu ciotki i wuja i razem polecieli do Nory nielegalnym, latającym autem...Jak widać zgredek był w stanie posunąć się bardzo daleko dla dobra Harrego Pottea sir ! Ron i Harry nie przez Zgredka nie mogli dostać się na peron 9 i 3/4 . Polecieli do Hogwartu fordem anglią a konsekwencje tego czynu oczywiście ich nie ominęły..

Nie zapominajmy też o zaczarowanym tłuczku podczas meczu quidditcha.
Wszystko to było 'dla Harrego Pottera'. Dla jego dobra..

Historia z Komnatą Tajemnic dobrze się skończyła a Zgredek został wolnym skrzatem, jednak dla niektórych może on być natrętnym skrzatem, ponieważ przysporzył Harremu wiele kłopotów.

Teraz przeskoczmy o 5 lat.

7 część Harrego - Harry Potter i Insygnia Śmierci.
Wtedy właśnie Zgredek wyciągnął Harrego i innych z ciężkiej opresji, kiedy znajdowali się w dworze Malfoyów i od śmierci niewiele ich dzieliło. Teleportował ich , ale niestety został ranny. Zgredek zakończył swoje życie tak jak marzył - z przyjaciółmi wokół.

Ja uważam ,że jest to mały wzrostem i wielki duchem bohater, ponieważ był w stanie oddać życie za swoich przyjaciół, był pomocny i odważny. Zgredek był prawdziwym przyjacielem i najdziwniejszym skrzatem domowym. Z pewnością na scenie kiedy Zgredek umiera wielu widzów uroniło łzy. Jego historia jest bardzo ciekawa i ma piękne, choć smutne zakończenie.

A jakie Wy macie zdanie na temat Zgredka ?

5 komentarzy:

 1. świetny blog ;dd
  http://ayumigirl.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny pomysł na bloga :) Ja bardzo lubiłam Zgredka, zarówno w wersji książkowej jak i filmowej. I było mi go tak szkoda, że się poświęcił, by uratować Harry'ego Pottera. To był prawdziwy przyjaciel :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O jak super,że trafiłam na twojego bloga! Uwielbiam HP :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawy blog, bardzo lubię serie harry'ego :)
  obserwujemy? :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Za każdym razem gdy czytam o jego śmierci płaczę, ostatnio przed wczoraj. Potwornie sie rozkleiłam. Zgredek był wielkim, skromny bohaterem.

  OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy przemyślany komentarz. :3