środa, 26 marca 2014

Przykład zawziętości czyli o Gwardii Dumbledore'aWitajcie, dziś mam dla Was coś o GD, która według mnie jest przykładem zawziętości i dążności co celu prawdziwymi staraniami.

Na początku dla przypomnienia : Gwardia Dumbledore'a powstała w piątej części cyklu o Harrym Potterze. Autorką pomysłu jest Hermiona. Przewodził nią Harry, który został do tego namówiony ze względu na doświadczenia magiczne i umiejętności.
Harry uczył członków GD rzucania przydatnych zaklęć, gdyż na Obronie Przed Czarną Magią wskutek ingerencji MM uczniowie musieli zadowolić się suchą teorią.Spotkania GD odbywały się co jakiś czas w Pokoju Życzeń. Wszyscy bardzo się starali a Harry okazał się być bardzo dobrym nauczycielem.

Później niestety jedna z dziewczyn wydała konspiracyjną organizację, całą tę winę przed MM Dumbledore wziął na siebie, mimo iż nie wiedział o jej istnieniu, przez co został zmuszony uciec i ukrywać się.

Spotkania dały wszystkim członkom bardzo wiele, gdyż pod koniec piątej części niektórzy z członków starli się w Ministerstwie Magii ze śmierciożercami i do czasu radzili sobie bardzo dobrze.


Pokazali ,że ćwiczeniami , chęciami i staraniami można wiele osiągnąć, np. Neville , który miał problem z rzucaniem zaklęć i często miał po prostu pecha wiele osiągnąć dzięki ćwiczeniom.

Ta konspiracyjna organizacja pokazała też ,że czasami w słusznej sprawie trzeba zaryzykować i postępować słusznie, nawet łamiąc obowiązujące zasady.

A Wy jakie macie zdanie o GD ? Był to odważny czy raczej lekkomyślny pomysł ?
1 komentarz:

  1. dobry artykuł, w końcu trochę dłuższy ;)

    myślę, ze wszyscy członkowie wykazali się nie lada odwagą ;D

    OdpowiedzUsuń

Serdecznie dziękuję za każdy przemyślany komentarz. :3