środa, 5 marca 2014

Nikt nie jest idealny

Witajcie !
Z racji takiej ,iż mam bardzo dużo nauki, lekcji w dodatku zazwyczaj w szkole siedzę długo dawno nie było notki. Ale mam dla Was dziś post tematyczny : Nikt nie jest idealny.


Chciałabym się odwołać do postaci wszystkim dobrze znanej, mianowicie Albusa Dumbledore'a.
W książce jest to osoba powszechnego podziwu. Wręcz uchodząca za wzór. Ale tylko Ci ,którzy znali ją na prawdę wiedzieli ,że nie jest to ideał.

Dlaczego Albus Dumbledor'e nie był idealny ?

Otóż o tym szczególnie zaważyła jego mroczna przeszłość.
Nikt by nie pomyślał ,że taka osoba jak Dumbledore chciała podporządkować sobie mugoli, zdobyć władze i maczała palce w czarnej magii. Był fanatykiem i jak wszyscy fanatycy był zaślepiony swoimi poglądami. Swoimi i swojego eks przyjaciela - Grindelwalda. Chcieli oni drogą zła dojść do dobra.
Dopiero pewne wydarzenia otrząsnęły Albusa. Śmierć jego siostrzyczki, matki.. Kłótnie z bratem..

Te wydarzenia sprawiły ,że Albus dostrzegł co robił źle, ale wyrzuty sumienia nie mogły cofnąć czasu i wspomnień. Mimo to, już nigdy nie popełnił wcześniejszych błędów.

Chciałam na przykładzie tej postaci przypomnieć ,że nikt nie jest idealny, nawet te fikcyjne postacie. Ludzie popełniają wiele błędów ale jednocześnie się na nich uczą. Nikt nie jest idealny pamiętajmy o tym ale też starajmy się być tacy , jakimi chcemy siebie postrzegać, nie tacy jakich chcieliby postrzegać nas inni.

Co sądzicie o poście ? Chcielibyście tego typu wpisów więcej ? :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Serdecznie dziękuję za każdy przemyślany komentarz. :3